Przejdź do głównej zawartości

Wiedeń

Dwa dni we Wiedniu. Zwiedziłyśmy chyba wszystko, byłyśmy chyba wszędzie. Miało być na nogach, ale po całym dniu chodzenia komunikacja miejska stała się naszym ratunkiem. Przeszłyśmy i przejechałyśmy stolicę Austrii wzdłuż, wszerz, w poprzek i po skosie. Dużym plusem Wiednia jest to, że nie czułam się tam tak jak w Krakowie. Część Pragi, Stare Miasto w Warszawie, część Wrocławia... (i można by tak jeszcze długo) przepełnione są starymi kamienicami, wymalowanymi, wybłyszczonymi ah oh, klimatycznymi uliczkami, kostką brukową- no jednym słowem Kraków. Tu na całe szczęście można od tego odetchnąć. Stare kamienice wymieszane są z nowoczesną zabudową. Takie nieco miasto architektonicznego kontrastu. Bardzo ładnie. Nie ma co się rozpisywać, zdjęcia (znów robione telefonem, bo nie było miejsca w plecaku na spakowanie aparatu) oddadzą wszystko.Zapraszam na kwadraty z podróży, gdzie można znaleźć zdjęcia z różnych wypraw, między innymi te z Wiednia.

Komentarze

  1. Nigdy nie byłam w Wiedniu. :( Świetne zdjęcia! Nie poznałabym, że robione telefonem. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak będziesz miała okazję to nie zastanawiaj się, tylko jedź! Serdecznie polecam

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Wilno

Pakujemy się i jedziemy. Tym razem kierunek Wilno. Problem pierwszy- bilety do Warszawy.  Plan dwóch biednych studentek? Łapiemy stopa. Wraz ze wschodem słońca dwie dziewczyny stanęły przy drodze, nieśmiało machając tekturką z napisem "WARSZAWA" , jednocześnie wątpiąc w dojechanie na czas. Mija 15 minut i nadjeżdża ON... Pan Tomasz. Po 4 godzinach miłej podróży stoimy w samym sercu stolicy Polski, aby za 8h stanąć w sercu stolicy Litwy.


I w środku nocy przyjeżdżamy do Wilna, o którym nie wiemy prawie nic, poza tym, że jest tam troszkę kościołów. I zaczyna się istna pielgrzymka. Pierwszy, drugi, chrześcijański, prawosławny, barokowy, gotycki... do wyboru, do koloru. Nawet można spotkać msze odprawiane po polsku, jak ta w Ostrej Bramie, w której uczestniczyłyśmy.
W południe czas na obiad- kuchnia litewska nie zachwyca, wręcz przeciwnie. Po obiedzie i tak wyciągamy swoje kanapki.
Mimo tego, że Wilno ma pierwiastek polskości, to nie jest on tak bardzo wyczuwalny jak np. we Lwowi…

Budapeszt

Hej! Przez weekend pojechaliśmy na noc do Budapesztu. Tyle czytałam o tym mieście, że jest takie piękne, no i potwierdziło się. Szkoda tylko, że miasto zgasło po północy i ciężko było później o jakieś zdjęcia, ale coś tam udało mi się uchwycić.


Morskie Oko

Jednodniowy wypad nad Morskie Oko. Był to nasz pierwszy raz w tych okolicach, ale zapewne nie ostatni. Gdyby nie goniący nas czas i brak odpowiedniego przygotowania, to chyba dalej byśmy wędrowały. Udało nam się zejść do Doliny Roztoki i złapać troszkę promieni wschodzącego słońca. Później szybciutko nad Morskie Oko. Asfaltowa droga jako szlak górski, to chyba najgorsza rzecz, jaką mógł wymyślić człowiek. Po odpoczynku w schronisku udałyśmy się na spacer wokół jeziora i przy okazji zahaczyłyśmy o Czarny Staw pod Rysami. Później niestety musiałyśmy już wracać, choć sił było na o wiele więcej. Już niebawem wrócimy z lepszym przygotowaniem (więcej jedzenia i lepszy ubiór) i wejdziemy na wyższe partie gór, gdzie będzie zdecydowanie mniej turystów i większe zmęczenie.  A teraz łapcie zdjęcia z tej wędrówki.Część robiona jest aparatem, część telefonem, bo szybciej.

Zapraszam na kwadraty z podróży, gdzie można znaleźć zdjęcia z różnych wypraw, między innymi te z Tatr.